Školní psycholog

ZŠ v Teplé, příspěvková organizace, po dohodě s MěÚ Teplá od listopadu 2011 zřídila školní psychologické pracoviště v podobě externí spolupráce se školním psychologem. V této souvislosti bude jeden den v týdnu v naší škole působit psycholog PaedDr. et Mgr. Milan Pfeifer.

Kromě své dlouholeté psychologické praxe v oblasti školního poradenství ( PPP, SVP), praxe v manželském poradenství, v práci se seniory a následně ve vězeňské službě, byl posledních šest let zapojen jako jeden z dvou set školních psychologů v projektech VIP financovaných fondy ESF Evropské unie za finanční spoluúčasti z rozpočtu ČR. Získal tím kvalifikaci školního psychologa akreditovanou Institutem pedagogicko psychologického poradenství ČR.

Úkolem psychologa v podmínkách naší školy bude vedle individuální případové práce s žáky z podnětu školy či rodiny pracovat s žákovskými kolektivy, účastnit se aktivit směřujících k prevenci patolog. projevů chování, sledovat žáky ohrožované výukovým či výchovným selháním. Je k dispozici rodičům žáků v oblasti poradenství či pomoci v překonávání obtíží souvisejících se školní prosperitou dítěte. V těsném kontaktu odborně participuje  s výchovným poradcem školy a metodikem prevence. Je napojen na potřebnou spolupráci s místně příslušným OSPOD, PMS či PČR v případě řešení individuálních problémů žáků. Předpokládá těsnou spolupráci s rodinou v dosahování naplňování ustanovení legislativních norem vymezujících školní docházku žáků, chování ve škole a odpovědnosti rodiny pramenící ze zákona o rodině.

PaedDr. et Mgr. Pfeifer působí ve škole jeden den v týdnu, zpravidla ve středu v dopoledních hodinách pro přímou činnost s žáky.

Konzultační hodiny pro rodiče : středa od 13.30 do 15.00

Školní 258