Speciální třída

Hlavní zásadou naší práce je příznivé sociální klima (otevřenost v komunikaci, slušnost, pravdomluvnost, pracovitost…, spolupráce a pomoc druhému, sounáležitost se třídou a školou), aby se po skončení školy co nejúspěšněji zapojili do života společnosti. Jde nám o to, aby každý byl ve škole šťastný a spokojený a aby se pokud možno naučil, čemu se naučit může. Naše děti mají individuální vzdělávací potřeby, které jsou využívány ke zvýšení jejich úspěšnosti, potřebují též řadu zohlednění, speciálně pedagogických metod a prostředků. Přátelská atmosféra v menším kolektivu žáků a osobní přístup vyučujících k dětem umožňuje respekt k potřebám jedince a jeho osobním problémům, individuální práci vzhledem k věku, zvláštnostem a zájmům. Spojení více ročníků vede k rozvoji sociálních dovedností, k pochopení při vzájemném respektování potřeb určité věkové skupiny, daří se pomoc starších žáků těm z nižších ročníků, mladší zase slyší látku, kterou budou teprve probírat třeba až za rok. Bezpečné prostředí pro vzdělávání v naší škole je zaměřeno na prevenci zdravotních rizik a sociálně patologických jevů.

Naším cílem je poskytovat žákům kvalitní základy vzdělání, vytvářet podmínky pro další vzdělávání a komunikaci mezi lidmi, rozvíjet osobnost každého tak, aby se mohl svobodně rozhodovat a připravit pro praktický život. Pro lepší uplatnění je u nás také výrazně posílena složka praktická, pracovní vyučování má několikrát větší hodinovou dotaci než v běžných třídách. Tito žáci mohou pokračovat v dalším studiu na odborných učilištích.

Pravidla pro zařazování žáků do speciální třídy

Zařazení žáka do speciální třídy je možné pouze se souhlasem zákonného zástupce nebo zletilého žáka, který podá žádost o zařazení do této třídy k rukám ředitelky školy a udělí škole písemný informovaný souhlas se zařazením dítěte do této třídy.

O zařazení žáka do speciální třídy rozhoduje ředitelka školy na základě písemného doporučení školského poradenského zařízení, jehož součástí je navržení podpůrných opatření, žádosti zákonného zástupce a uděleného informovaného souhlasu zákonnými zástupci.

Školní 258
364 61 Teplá