Všechny žáky školy, jejich zákonné zástupce a další zájemce zveme na lampiónový průvod, který se uskuteční v úterý 26. října 2021. Sraz účastníků je v 18:00 hodin před budovou 2. stupně.

Ve středu 27. října a v pátek 29. října jsou podzimní prázdniny.

Ve čtvrtek 28. října 2021 je státní svátek.

COVID 19 - informace k postupu krajských hygienických stanic

Informace k postupu krajských hygienických stanic při rozhodování o nařizování karanténních opatření osobám, které byly v úzkém kontaktu s osobou, u které bylo laboratorním vyšetřením prokázáno onemocnění COVID 19 a během tohoto úzkého kontaktu obě osoby použily náležitou ochranu dýchacích cest najdete v následujícím textu.

Krajská hygienická stanice v případě, že epidemiologickým šetřením zjistí, že jak osoba, u které bylo laboratorním vyšetřením prokázáno onemocnění COVID-19, tj. přítomnost SARS-CoV-2 (dále jen „pozitivní osoba“), tak i osoba, která byla v úzkém kontaktu s touto pozitivní osobou, měly po celou dobu tohoto kontaktu, s výjimkou krátké doby (do 15 minut, např. při konzumaci potravy) nasazenou náležitou ochranu dýchacích cest (např. roušku), nebo dodržely při krátkodobém sejmutí této ochrany větší vzdálenost (nad 1,5 metru), nenařídí této osobě v úzkém kontaktu karanténu, a to za předpokladu, že tato osoba nemá žádné příznaky onemocnění COVID-19 a zároveň nebyly epidemiologickým šetřením krajské hygienické stanice prokázány jiné epidemiologicky významné skutečnosti. Tato osoba je povinna sledovat svůj zdravotní stav minimálně po dobu 10 dnů od posledního úzkého kontaktu s pozitivní osobou a v případě klinických obtíží je povinna ihned kontaktovat svého všeobecného praktického lékaře, nebo praktického lékaře pro děti a dorost, a sdělit mu, že byla v úzkém kontaktu s osobou, u které byla prokázána přítomnost SARS-CoV-2. Za náležitou ochranu dýchacích cest se nepovažuje improvizovaná ochrana nosu a úst např. šálou či šátkem.

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví České republiky

Datum vložení: 19. 1. 2021 14:09