Od 8. 6. 2021 se mění pravidla pro používání ochranných prostředků dýchacích cest.

Od 17. května 2021 se prezenční výuka týká všech žáků naší školy.

Pro žáky 1. stupně je zajištěn provoz školní družiny.

Školní kuchyně je v provozu pro všechny žáky i pro cizí strávníky.

Další informace najdete v sekci AKTUALITY.

Speciální třída

Hlavní zásadou naší práce je příznivé sociální klima (otevřenost v komunikaci, slušnost, pravdomluvnost, pracovitost…, spolupráce a pomoc druhému, sounáležitost se třídou a školou), aby se po skončení školy co nejúspěšněji zapojili do života společnosti. Jde nám o to, aby každý byl ve škole šťastný a spokojený a aby se pokud možno naučil, čemu se naučit může. Naše děti mají individuální vzdělávací potřeby, které jsou využívány ke zvýšení jejich úspěšnosti, potřebují též řadu zohlednění, speciálně pedagogických metod a prostředků. Přátelská atmosféra v menším kolektivu žáků a osobní přístup vyučujících k dětem umožňuje respekt k potřebám jedince a jeho osobním problémům, individuální práci vzhledem k věku, zvláštnostem a zájmům. Spojení více ročníků vede k rozvoji sociálních dovedností, k pochopení při vzájemném respektování potřeb určité věkové skupiny, daří se pomoc starších žáků těm z nižších ročníků, mladší zase slyší látku, kterou budou teprve probírat třeba až za rok. Bezpečné prostředí pro vzdělávání v naší škole je zaměřeno na prevenci zdravotních rizik a sociálně patologických jevů.

Naším cílem je poskytovat žákům kvalitní základy vzdělání, vytvářet podmínky pro další vzdělávání a komunikaci mezi lidmi, rozvíjet osobnost každého tak, aby se mohl svobodně rozhodovat a připravit pro praktický život. Pro lepší uplatnění je u nás také výrazně posílena složka praktická, pracovní vyučování má několikrát větší hodinovou dotaci než v běžných třídách. Tito žáci mohou pokračovat v dalším studiu na odborných učilištích.

Pravidla pro zařazování žáků do speciální třídy

Zařazení žáka do speciální třídy je možné pouze se souhlasem zákonného zástupce nebo zletilého žáka, který podá žádost o zařazení do této třídy k rukám ředitele školy a udělí škole písemný informovaný souhlas se zařazením dítěte do této třídy.

O zařazení žáka do speciální třídy rozhoduje ředitel školy na základě písemného doporučení školského poradenského zařízení, jehož součástí je navržení podpůrných opatření, žádosti zákonného zástupce a uděleného informovaného souhlasu zákonnými zástupci.