Noc s Andersenem je každoroční akce pořádanou pro děti v knihovnách po celé České republice.
Inspiruje se jménem H. CH Andersena a jejím cílem je probudit lásku ke čtení, podnítit kreativitu a nalézt dětem nezapomenutelné zážitky spojené s literaturou, hrami a tvořením.
Žáci, kteří chodí do čtenářského a filmového klubu, se z 27. na 28.3. 2026, takové noci zúčastnili. Seznámili se s osobností H. Ch. Andersena a jeho několika pohádkami. Vytvořili obaly knih, kde zmínili pohádky, které je zaujaly.
Další aktivity byly zaměřeny na českého autora Miloše Macourka. Kvíz s jeho tvorbou pro děti byl pro všechny zábavný a úspěšný. Děti si mohly vybrat film, který byl podle Macourkových scénářů natočen. Vybraly si film – Dívka na koštěti.
Samozřejmostí byly odměny, zajištěna byla večeře a maminky nám připravily snídani – měli jsme napečené dobroty.
Vlasta Malá
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 | 31 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
| 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
| 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
| 27 | 28 | 29 | 30 | 1 | 2 | 3 |

Základní škola v Teplé je připojena k síti eduroam. Ve škole je vysíláno essid eduroam, ověřování je prováděno protokolem 802.1x.
Nastavení počítače pro práci s 802.1x naleznete na eduroam.cz . Pro úspěšné ověření a následný přístup k internetu potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Tyto údaje získáte u správce sítě své domovské organizace.
Základní škola v Teplé is connected to the eduroam network. The essid eduroam is broadcasted here. Authentication is based on the 802.1x protocol.
You need valid user credentials for successful login to the eduroam network. You should obtain these credentials as well as documentation for client device configuration and user support at your home institution.