Metodik prevence sociálně patologických jevů

Mgr. Václav Růžek

Pondělí 7:00 - 8:30 hodin

Prosíme rodiče, aby si tuto konzultaci domluvili předem.

Náplň práce školního metodika prevence:

• tvorba a realizace a vyhodnocení minimálního preventivního programu – monitorování rizik vzniku a projevů sociálně patologických jevů a jejich řešení
  • aktivně spolupracuje s rodinou v případě krizové intervence
  • spolupracuje s třídními učiteli a ostatními pedagogickými pracovníky v oblasti prevence a řešení případných problémů
  • spolupracuje s institucemi a organizacemi zabývajícími se prevencí sociálně patologických jevů a péčí o děti a mládež
  • reaguje na podněty žáků i pedagogů, řeší ve škole projevy rizikového a násilného chování, rasismu a xenofobie, užívání návykových látek, kriminality apod. Tyto jevy vyhodnocuje, informuje vedení školy a přijímá adekvátní opatření.

Důležité kontakty:

Linka bezpečí

Linka ztracené dítě

• Telefon:116 000

Rodičovská linka

Pravidla bezpečného internetu

Nezapomeň: opatrný internetový surfař je inteligentní surfař!

1. Nedávej nikomu adresu ani telefon! Nevíš, kdo se skrývá za obrazovkou!
2. Neposílej nikomu po internetu svoji fotografii, nesděluj svůj věk!
3. Udržuj heslo své internetové schránky v tajnosti, nesděluj ho ani kamarádovi!
4. Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární e-maily!
5. Nedomlouvej si schůzkou po internetu, aniž bys o tom řekl alespoň jednomu z rodičů.
6. Pokud Tě nějaký obrázek nebo e-mail šokuje: okamžitě opusť webovou stránku.
7. Svěř se dospělému, pokud Tě internet vyděsí nebo přivede do rozpaků!
8. Nedej šanci virům. Neotevírej přílohu zprávy, která přišla z neznámé adresy!
9. Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš!

www.bezpecnyinternet.cz

www.azrodina.cz